Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Harrison Ford vesmírným generálem? Opět?

Studio Summit Entertainment připravuje filmovou adaptaci sci-fi knih Orsona Scotta Carda Ender’s Game. Příběh nás zavede do doby, kdy lidé na obranu své planety před mimozemšťany šlechtí geniální děti a cvičí je jako vojáky. Andrew „Ender“ Wiggin žije se svými hodnými, ale odtažitými trodiči, sadistickým bratrem Peterem a milovanou sestrou Valentine. Peter a Valentine byli kandidáty na výcvikový program, ovšem neprošli testy, překvapivě je tak jediným přijatým Ender. Nastoupí do akademie a okamžitě se stává vynikajícím žákem a vůdcem majícím respekt v bitovením pokoji, kde je téměř k neporažení. Vyrůstá v umělé společnosti mladých vojáků a trpí – trápí ho jeho izolace, všeobecná rivalita, nátlak od učitelů a strach z mimozemských nepřátel. Jeho duševní bitvy jsou plné samoty, krutého strachu a nadšené oddanosti k milované sestře. Je Ender tím velitelem, kterého Země potřebuje? Ovšem Ender není jediným výsledkem genetických experiemntů, válka s mimozemšťany trvá již stovky let a stejně tak dlouho trvá i lidská snaha vytvořit perfektního generála. Elderovi dva starší sourozenci jsou úpně stejně mimořádní jako on, ovšem jinak. Nitky spájející tyto tři lidi mohou změnit svět, ovšem pokud ho něco nezničí.

Premiéra je v plánu na březen 2013. V hlavních rolích by se mohli představit Asa Butterfield a Harrison Ford. Na režisérské křeslo usedne Gavin Hood.

Zdroj: Variety

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. První obrázky ze snímku Ender’s Game | FilmFan.cz - [...] ze světa filmu | Žádné komentáře Na podzim zamíří do kin filmová adaptace sci-fi románu Ender’s Game v režii…

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × two =

Starší příspěvky:
Nové verze Šíleného Maxe jako trilogie?

Do kin se chystá nová verze snímku,ve kterém se v roce 1979 proslavil Mel Gibson - Šílený Max. Režisér George...

Zavřít