Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Nebezpečná metoda

USA, 2012

Originální název: A Dangerous Method

Režie: David Cronenberg

Žánr: Drama

Stopáž:  99 min.

Premiéra v ČR: 26. 1. 2012

Hrají: Keira Knightley, Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Vincent Cassel, Sarah Gadon

Zápletka: Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.
O svých poznatcích Jung s nadšením píše S. Freudovi a na základě vzájemné korespondence o Sabinině případu mezi nimi postupně vzniká přátelství. Freud žádá Junga, aby léčil jeho přítele, psychiatra Otta Grosse, kterého popisuje jako zcela nemorálního, navíc drogově závislého člověka. Jung je ale fascinován Grossovým vzdorem a logickými argumenty, jimiž odmítá monogamii, a ovlivněn jeho názory odloží vlastní morální zásady a oddá se milostnému vztahu se Sabinou, který může mít pro oba fatální následky.

Zdroj: Bontonfilm

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na leden (novinky v kině) | FilmFan.cz - [...] Nebezpečná metoda [...]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − nine =

Starší příspěvky:
Soukromý vesmír

ČR, 2012 Originální název: Soukromý vesmír Režie: Helena Třeštíková Žánr: Dokument Stopáž: 83 min. Premiéra v ČR: 26. 1. 2012...

Zavřít