Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Nominace na Oscary 2011

Dnes byly oficiálně oznámeny nominace na 84. výroční ceny Akademie Oscar za rok 2011. Předávání Oscarů proběhne o měsíc později, tedy 26. února 2012 v Kodak Theatre v Hollywoodu.

Nominováni jsou:

Nejlepší film

Nejlepší režie

  • Michel Hazanavicius – The Artist
  • Alexander Payne – The Descendants
  • Martin Scorsese – Hugo
  • Woody Allen – Midnight in Paris
  • Terrence Malick – The Tree of Life

Nejlepší herec v hlavní roli

  • Demián Bichir – A Better Life
  • George Clooney – The Descendants
  • Jean Dujardin – The Artist
  • Gary Oldman – Tinker Tailor Soldier Spy
  • Brad Pitt – Moneyball

Nejlepší herečka v hlavní roli

  • Glenn Close – Albert Nobbs
  • Viola Davis – The Help
  • Rooney Mara – The Girl with the Dragon Tattoo
  • Meryl Streep – The Iron Lady
  • Michelle Williams – My Week with Marilyn

Nejlepší herec ve vedlejší roli

  • Kenneth Branagh – My Week with Marilyn
  • Jonah Hill – Moneyball
  • Nick Nolte – Warrior
  • Christopher Plummer – Beginners
  • Max von Sydow – Extremely Loud & Incredibly Close

Nejlepší herečka ve vedlejší roli

  • Bérénice Bejo – The Artist
  • Jessica Chastain – The Help
  • Melissa McCarthy – Bridesmaids
  • Janet McTeer – Albert Nobbs
  • Octavia Spencer – The Help

Nejlepší scénář – adaptace

  • The Descendants
  • Hugo
  • The Ides of March
  • Moneyball
  • Tinker Tailor Soldier Spy

Nejlepší původní scénář

  • The Artist
  • Bridesmaids
  • Margin Call
  • Midnight in Paris
  • A Separation

Nejlepší zahraniční film

  • Bullhead, Belgium
  • Footnote, Israel
  • In Darkness, Poland
  • Monsieur Lazhar, Canada
  • A Separation, Iran

Nejlepší animovaný film

 

Hudba

  • „The Adventures of Tintin“ John Williams
  • „The Artist“ Ludovic Bource
  • „Hugo“ Howard Shore
  • „Tinker Tailor Soldier Spy“ Alberto Iglesias
  • „War Horse“ John Williams

Nejlepší píseň

  • „Man or Muppet“ z filmu „The Muppets“ (Mupeti)
  • „Real in Rio“ z filmu „Rio“

Nejlepší efekty

  • Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2
  • Hugo
  • Real Steel
  • Rise of the Planet of the Apes
  • Transformers: Dark of the Moon

Nejlepší krátký animovaný film

  • „Dimanche/Sunday“ Patrick Doyon
  • „The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore“ William Joyce a Brandon Oldenburg
  • „La Luna“ Enrico Casarosa
  • „A Morning Stroll“ Grant Orchard a Sue Goffe
  • „Wild Life“ Amanda Forbis a Wendy Tilby

Nejlepší hraný krátký film

  • „Pentecost“ Peter McDonald a Eimear O’Kane
  • „Raju“ Max Zähle a Stefan Gieren
    „The Shore“ Terry George a Oorlagh George
  • „Time Freak“ Andrew Bowler a Gigi Causey
  • „Tuba Atlantic“ Hallvar Witz

Zdroj: The Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − 12 =