Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Ve stínu

ČR/SR/Polsko/Izrael, 2012

Originální název: Ve stínu

Režie: David Ondříček

Žánr: Detektivní

Stopáž: 106 min.

Premiéra v ČR: 13. 9. 2012

Hrají v českém znění: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík, David Švehlík, Filip Antonio

Zápletka: V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých.

Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie?  Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.

Příběh Ve stínu nabízí především napínavý detektivní příběh, který se však díky skutečným dobovým souvislostem stává nadčasovou úvahou o tom, do jaké míry může jedinec vzdorovat organizované síle zla prorostlé do státních struktur. Kapitán Hakl je policajt ze staré školy, chlap, pro něhož je boj se zločinem víc než prací a důkazy jediným ukazatelem pravdy. Banální krádež, jakých řešil desítky, však odstartuje běh událostí, kdy staré dobré policajtské metody neplatí a pravda může mít víc tváří.

Zdroj: Falcon

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na září (novinky v kinech) | FilmFan.cz - [...] Ve stínu [...]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + three =

Starší příspěvky:
Resident Evil: Odveta

USA, 2012 Originální název: Resident Evil: Retribution Režie: Paul W. S. Anderson Žánr: Akční, horor, sci-fi Stopáž: 117 min. Premiéra...

Zavřít