Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát

ZuzanaČR, 2013

Originální název: Zuzana Michnová – Jsem slavná tak akorát

Režie: Jitka Němcová

Žánr: Dokument

Stopáž: 94 min.

Premiéra v ČR: 29. 8. 2013

Hrají: Zuzana Michnová, Iva Janžurová, Marián Roden, Michael Kocáb, Michal Pavlíček, David Koller, Roman Holý, Jiří Macháček, Matěj Ruppert, Bolek Polívka, Jiří Vondráček, Jiří Charypar, Pavel Skála, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta

Zápletka: Celovečerní film o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové. Mimo jiné hlavní představitelce legendární skupiny Marsyas. Film není klasickým dokumentem, jedná se o koláž vzpomínek, vzácných archivních materiálů, hraných scén, výpovědí osobností a záběrů z vyprodaného koncertu v La Fabrice.

Nevšední střihová skladba propojená emotivním vyprávěním a absurdními situacemi, jako živý bláznivý sen, co nemá žádné hranice. Fantazie a abstraktnost textů Zuzany Michnové prosakuje po vzoru Luise Buňuela i do pojetí hraných scén a vzniká chvílemi doslova obrazová báseň. Z filmu stříká energie a je určen pro všechny, kdo milují Zuzanu, Marsyas, skvělou muziku a hlavně život, který rozhodně nekončí v žádném věku. „Jsem slavná tak akorát…“ Zuzana Michnová.

Režisérka Jitka Němcová se rozhodla film natočit, protože se sama počítá mezi obdivovatelky Zuzany a o zpěvačce říká: „Zuzana Michnová pro mě byla v 70. letech prostě zázrak. My jsme na ni chodili do klubů a v té blbé době, co byla, tak to bylo prostě takové, že nám to hodně pomáhalo. Důvodem bylo i to, že je textařka, skladatelka, má nádhernou muziku a jedinečná a výjimečná žena. Takže si myslím, že ten nápad o ní natočit film za to stojí,“ uvažuje režisérka.  „Navíc je Zuzana spontánní písničkářkou, která se prostě a nečekaně svěřuje se svými pocity i city, má velké kouzlo a energii,“ dodává Němcová.

Zdroj: Cinemart

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen + 17 =

Starší příspěvky:
Getaway – trailer

Bývalý automobilový závodník Brent Magna se vydává na souboj s časem. Snaží se zachránit život unesené manželky a potřebuje k...

Zavřít