Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Tanec mezi střepinami

TanecMeziStrepinamiSR, 2012

Originální název: Tanec medzi črepinami

Režie: Marek Ťapák

Žánr: Hudební, taneční

Stopáž: 79 min.

Premiéra v ČR: 17. 10. 2013

Hrají: Marek Ťapák, Anna Javorková, Stano Marišler, Ondro Mlynárik, Maťo Urban, Linda Luptáková, Katka Ťapáková, Biba Lanczová, Michal Dutka

Zápletka: „Dramatický příběh o lidském bytí, lásce, vzletech a pádech ve strhujícím a fascinujícím hudebně-tanečním filmu.”

Režisérský debut slovenského herce, tanečníka a choreografa Marka Ťapáka přináší po několika letech do slovenské kinematografie jedinečný tanečně-hudební film z prostředí slovenské přírody.

Režisér Marek Ťapák svým filmem volně navazuje na silné tradice hudebně-tanečních filmů, které v minulosti vytvářeli legendární slovenští filmaři Martin Ťapák a Karol L. Zachar, a promítá je do nově zpracované současné podoby. Příběh je postaven na představách hlavního hrdiny, který prožívá své silné životné situace a zážitky prostřednictvím tance, podmanivé hudby, něhy a síly básnického slova. Jeho putování je poskládané z jednotlivých střípků života, které spolu vytvářejí úchvatnou mozaiku obrazů, pohybujících se v čase a v prostoru. Film je silný svým zpracováním, tanečnými výkony, nápaditou silně elektrizující energií, moderní interpretací folklóru i podmanivé hudby, která kolísá na pomezí lidové hudby mnoha slovenských regionů a world music.

Za úspěchem filmu stojí i tanečníci profesionálního folklorního souboru SĽUK, hudební skupina BANDA, skladatel Tono Popovič a básník Daniel Hevier. Film byl s úspěchem uveden na Mezinárodním filmovém festivalu Bratislava 2012 v sekci Made in Slovakia.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + 2 =

Starší příspěvky:
Charlie Hunnam si Christiana Greye nezahraje

Ačkoli se zdálo, že se filmařům podařilo najít ústřední dvojici pro první díl filmové adaptace jedné z nejprodávanějších knižních sérií...

Zavřít