Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Lásky čas

LaskyCAsVB, 2013

Originální název: About Time

Režie: Richard Curtis

Žánr: Komedie, romantický

Stopáž: 123 min.

Premiéra v ČR: 7. 11. 2013

Hrají: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy, Tom Hollander

Zápletka: Co kdyby se dalo žít nanečisto?

Stojíte poprvé tváří v tvář své budoucí životní lásce a chcete jí říct větu, po které se do vás nadosmrti zamiluje. V drtivé většině případů to poděláte. Tim, hrdina romantické komedie Lásky čas, má to štěstí, že tyhle zásadní životní momenty může opakovat. Dokud nebudou naprosto dokonalé. Richard Curtis, scenárista a režisér Lásky nebeské, jenž je zároveň autorsky podepsaný pod komediemi Notting Hill či Čtyři svatby a jeden pohřeb stvořil další z nezapomenutelných kousků, při kterém vám bude zatraceně dobře. Tim (Domhnall Gleeson) je naprosto obyčejný nesmělý jednadvacetiletý Brit, který má starostlivou matku, potrhlou sestru, úžasného otce (Bill Nighy) a žádnou holku. To se má brzy změnit, jelikož Tim právě dozrál do věku, kdy mu tatínek prozradí rodové tajemství. Všichni mužští členové tohoto rodu totiž mohou tak trochu cestovat v čase. „Tak trochu“ v tomto případě znamená, že se můžou vracet jen do minulosti, k událostem, které oni sami prožili. Stačí zajít do nějakého tmavého koutu, zavřít oči, sevřít pěsti a jste tam, kde jste si přáli být. Tim se okamžitě rozhodne využít téhle dovednosti k tomu nejdůležitějšímu, co člověk jeho věku potřebuje. Tedy k holce, pokud možno hezké, chytré, hodné a lačné po sexu. Ta Timova se jmenuje Mary (Rachel McAdams) a jejich vztah je dokonalý, protože všechny nedokonalosti Tim pokaždé napraví. Ovšem ani s takovou schopností nemůžete život obehrávat donekonečna, zvlášť když je to prevít, který vám připravuje jedno nelehké dilema za druhým. S každým návratem totiž přijdete o všechno, co jste do té doby prožili. A to někdy hodně mrzí. Podle producentky Nicky Barnes je Lásky čas svéráznou Curtisovou autobiografií. „Jako by se střípky jeho života poskládaly do nádherného propracovaného příběhu. Dospělí chlapi se nad scénářem střídavě lámali smíchy a brečeli. Je to jako kouzlo. V příběhu se sice cestuje v čase, ale každý vám řekne, že život je přesně takový,“ dodává producentka.

Zdroj: Cinemart

Související články:

2 Komentáře

  1. Už se na film těším. Bylo dost hollywodských snímků. Podle recenzí a trailerů to vypadá, že se nám dostane příjemné podívané. Britský humor, Bill Nighy a Rachel McAdams = slušná kombinace. Cinemart dokonce k filmu spustil soutěž o lístky a jiné maličkosti https://www.facebook.com/cinemart.cz/app_520794834669050.

  2. Myslím, že to bude pěkná podívaná. Po dlouhé době romantika na kterou se opravdu těším. Cinemart k filmu dokonce spustil soutěž na facebooku o lístky a další maličkosti.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na listopad | FilmFan.cz - [...] Lásky čas [...]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − six =

Starší příspěvky:
Husiti

ČR, 2013 Originální název: Husiti Režie: Pavel Koutský Žánr: Animovaný, komedie Stopáž: 85 min. Premiéra v ČR: 7. 11. 2013...

Zavřít