Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

Dead SnowNorsko/Island, 2014

Originální název: Død Snø 2

Režie: Tommy Wirkola

Žánr: Horor, akční, komedie

Stopáž: 100 min.

Premiéra v ČR: 30. 10. 2014

Hrají: Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Martin Starr, Ørjan Gamst, Ingrid Haas, Jocelyn DeBoer

Zápletka: Stará nenávist netrouchniví

Tommy Wirkola působí ve filmové branži sice relativně krátkou dobu (debutoval snímkem Kill Buljo: The Movie v roce 2007), avšak během ní se dokázal vyprofilovat v jednoho z nejoriginálnějších filmových tvůrců Norska. Díky své zálibě v žánrových filmech, bezbřehému humoru a smyslu pro dramatičnost přinesl divákům řadu filmů, které se po svém uvedení staly blockbustery a zabodovaly jak v žebříčcích návštěvnosti, tak i u odborné veřejnosti (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013), Mrtvý sníh (2009)).

V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 4 =

Starší příspěvky:
Krok do tmy

SR, 2014 Originální název: Krok do tmy Režie: Miloslav Luther Žánr: Drama, romantický Stopáž: 120 min. Premiéra v ČR: 23. 10....

Zavřít