Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Green Lantern

USA, 2011

Originální název: Green Lantern

Režie: Martin Campbell

Žánr: Sci-fi, akční, fatasy

Stopáž: 114 min.

Premiéra v ČR: 18. 8. 2011

Hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Angela Bassett, Tim Robbins

Zápletka:V rozsáhlém a záhadném vesmíru po celá století existuje elitní mocná síla. Tito ochránci míru, pokoje a spravedlnosti si říkají Sbor Green Lanternů. Každý bojovník, který přísahal, že bude udržovat meziplanetární pořádek, nosí prsten Green Lantern, který mu dává schopnost vytvořit cokoli, co si umí ve své mysli představit. Když  ovšem nový nepřítel Parallax hrozí, že zničí rovnováhu sil ve vesmíru, leží jejich osud, i osud celé Země v rukou posledně najatého bojovníka, prvního vybraného člověka: Hala Jordana.

Hal je talentovaný a namyšlený zkušební pilot, ale Green Lanterni nerespektují moc ty, kteří zatím neomezené moci prstenu nevyužili.  To, že je Hal člověk, je ale zbraň, kterou žádný jiný člen Sboru Green Lantern nikdy neměl. A pokud ano, tak pouze silou vůle. S odhodláním a povzbuzováním od kamaráda pilota a lásky z dětství Carol Ferrisové zvládne Hal rychle svou novou moc a najde odvahu, aby překonal svůj strach. Možná se osvědčí nejen jako hrdina, který porazí Parallaxe… Hal zachrání celou Zemi a lidstvo před určitou zkázou.

Zdroj: Warner Bros.

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =

Starší příspěvky:
Barbar Conan

USA, 2011 Originální název: Conan The Barbarian Režie: Marcus Nispel Žánr: Akční, fantasy Stopáž: 110 min. Premiéra v ČR: 18....

Zavřít