Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Válka bohů

USA, 2011

Originální název: Immortals

Režie: Tarsem Singh

Žánr: Akční, fantasy

Stopáž:  110 min.

Premiéra v ČR: 24. 11. 2011

Hrají: Henry Cavill, Mickey Rourke, John Hurt, Kellan Lutz, Isabel Lucas, Freida Pinto

Zápletka: Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka.

Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů – ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill).

Theseus je tajně vybrán Diem, aby zachránil lidstvo od devastace hordami krále Hyperiona. Shromáždí kolem sebe družinu, zahrnující třeba kněžku Phaedru (Freida Pinto) a mazaného otroka Stavrose (Stephen Dorff). Je na nich, zda zvítězí, nebo se stanou svědky zkázy své vlasti a konce nesmrtelnosti bohů.

Zdroj: H. C. E.

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na listopad (novinky v kinech) | FilmFan.cz - [...] Válka bohů [...]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty − 13 =

Starší příspěvky:
Milovaní

Francie, 2011 Originální název: Les bien-aimés Režie: Christophe Honoré Žánr: Drama Stopáž:  139 min. Premiéra v ČR: 24. 11. 2011...

Zavřít