Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Tango libre

Tango libreFranice/Belgie/Lucembursko, 2012

Originální název: Tango libre

Režie: Frédéric Fonteyne

Žánr: Drama

Stopáž: 98 min.

Premiéra v ČR: 25. 7. 2013

Hrají: François Damiens, Sergi López, Jan Hammenecker, Anne Paulicevich, Zacharie Chasseriaud

Zápletka: „Tango není jen tanec. Tango je emoce, která vás pohltí.”

Snímek belgického režiséra Frédérica Fonteyna (Pornografický vztah, 1999; Gillesova žena, 2004) odráží dusnou atmosféru vězení a v rytmu tanga mapuje složitou síť mezilidských vztahů.

Jean-Christophe (François Damiens) je rozpačitý, trochu nešťastný a velmi osamělý vězeňský dozorce a člověk bez historie i bez vyhlídek do budoucnosti. Jeho jedinou radostí je účast na tanečním kurzu argentinského tanga, na který chodívá jednou do týdne. Jednoho dne pozná nováčka kurzu – Alice (Anne Paulicevich). Setkají se i mimo hodiny tanga, když Alice navštíví svého manžela ve vězení, kde Jean-Christophe pracuje. JC je nepozorovaně vtažen do jejího složitého romantického života a nakonec pod vlivem nového citu porušuje všechny zásady a nepsaná pravidla, kterými se doposud v životě řídil.

Film byl v roce 2012 oceněn Speciální cenou poroty na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a na Mezinárodním filmovém festivalu ve Varšavě získal cenu Grand Prix 2012.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =

Starší příspěvky:
The Fifth Estate – trailer

Julian Assange a jeho kolega Daniel Domscheit-Berg se spojili, aby sloužili jako hlídací psy mocných a privilegovaných lidí. Vytvořili platformu,...

Zavřít