Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Zde na zemi

ZdeNaZemiFrancie, 2012

Originální název: Ici-bas

Režie: Jean-Pierre Denis

Žánr: Drama, historický

Stopáž: 100 min.

Premiéra v ČR: 24. 10. 2013

Hrají: Céline Sallette, Eric Caravaca, François Loriquet

Zápletka: „Silný příběh ženy v podmanivém filmu o podstatě pozemské a duchovní lásky.”

Drama Zde na zemi je v pořadí už sedmý titul zkušeného francouzského režiséra Jean-Pierra Denise. Za svoje předešlé snímky (hlavně Les Blessures assassines, Champ d´honneur) získal několik národních filmových ocenění a nominací na prestižních mezinárodních filmových festivalech v různých filmových kategoriích.

Jeho nejnovější film přináší příběh ženy, která se zmítá mezi láskou k Bohu a láskou k člověku v nelidských dobách 2. světové války.

Píše se rok 1943. Francie je okupovaná Němci. V tomto nepřejícím čase oddaná a ctnostná mniška Luce pracuje v nemocnici v městečku Périgord jako zdravotní sestra. Její život se obrátí vzhůru nohama, když potká mladého Martiala, vojenského kněze, který v těžkých válečných časech pochybuje o smyslu víry v Boha. Luce se naplno oddá vášnivé lásce k Martialovi a následně opouští ženský klášter i svojí komunitu. Je však pozemská láska silnější a trvalejší než láska k Bohu?

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 2 =

Starší příspěvky:
Ticho na moři

Francie/Německo, 2011 Originální název: La mer à l'aube Režie: Volker Schlöndorff Žánr: Drama, historický, válečný Stopáž: 90 min. Premiéra v...

Zavřít