Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Perverzní průvodce ideologií

Perverzni pruvodce ideologiiVB/Irsko, 2012

Originální název: The Pervert´s Guide to Ideology

Režie: Sophie Fiennes

Žánr: Dokument

Stopáž: 134 min.

Premiéra v ČR: 14. 11. 2013

Hrají: Slavoj Žižek

Zápletka: „Brilantní spojení slovinského filozofa, myslitele Slavoje Žižeka, britské dokumentaristky Sophie Fiennes a jejich invenční interpretace ideologie.”

Po dokumentu Perverzní průvodce filmem (2006) se Sophie Fiennes vrhá do další spolupráce se slovinským kontroverzním myslitelem Slavojem Žižekem a kombinací jejich netradičních interpretací filmu jako takového společně vytvářejí další pozoruhodnou dokumentaristickou reflexi společnosti, aby divákům poodkryli cestu do podstaty ideologie – snů, které formují naše kolektivní vědomí a konání. Ideologie a její formování společnosti tvoří základ filozofické práce Slavoje Žižeka, vycházejícího z Freudovy psychoanalýzy, která mu pomáhá nahlížet na svět a porozumět mu netradičním způsobem. A zdá se, že právě rok 2012 byl ten nejlepší čas na uveřejnění tohoto filmu. Úvahami o filmech, hudbě, historii a současných společenských fenoménech se charismatický Žižek a zkušená Fiennes dopracovávají k definici ideologie jako neustále se měnící uměle vytvořené substance, formující všechny společnosti. Tento mimořádný dokument byl v roce 2012 uvedený v hlavní soutěžní sekci na MFF v Torontu a na BFI London Film Festival.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

thirteen + 7 =

Starší příspěvky:
Crazy Joe

USA/VB, 2013 Originální název: Hummingbird Režie: Steven Knight Žánr: Akční, thriller Stopáž: 100 min. Premiéra v ČR: 14. 11. 2013...

Zavřít