Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Nominace na ceny BAFTA 2014

Britská televizní a filmová akademie zveřejnila nominace na výroční ceny a jednoznačným vítězem se ziskem 11 nominací je film Gravitace. Skvěle jsou na tom i snímky 12 let v řetězech a Špinavý trik oba s devíti nominacemi. Předávání cen proběhme 16. února 2014 v Královské opeře v Londýně a hostitelem slavnostního večera bude Stephen Fry.

Zde jsou nominace:

BAFTANejlepší film
12 let v řetězech
Špinavý trik
Kapitán Phillips
Gravitace
Philomena

Nejlepší britský film
Gravitace
Mandela: Long Walk To Freedom
Philomena
Rivalové
Zachraňte pana Bankse
The Selfish Giant

Mimořádný debut britského scénáristy, režiséra nebo producenta
Colin Carberry (scénář), Glenn Patterson (scénář) Good Vibrations
Kelly Marcel (scénář) Zachraňte pana Bankse
Kieran Evans (režie/scénář) Kelly + Victor
Paul Wright (režie/scénář), Polly Stokes (Producer) For Those in Peril
Scott Graham (režie/scénář) Shell

Nejlepší režisér
Steve McQueen – 12 let v řetězech
David O. Russell – Špinavý trik
Paul Greengrass – Kapitán Phillips
Alfonso Cuarón – Gravitace
Martin Scorsese – Vlk z Wall Street

Původní scénář
Eric Warren Singer, David O. Russell – Špinavý trik
Woody Allen – Jasmíniny slzy
Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón – Gravitace
Joel Coen, Ethan Coen – Inside Llewyn Davis
Bob Nelson – Nebraska

Nejlepší adaptace
John Ridley – 12 let v řetězech
Richard LaGravenese – Liberace! 
Billy Ray – Kapitán Phillips
Steve Coogan, Jeff Pope – Philomena
Terence Winter – Vlk z Wall Street

Nejlepší herec
Bruce Dern – Nebraska
Chiwetel Ejiofor – 12 let v řetězech
Christian Bale – Špinavý trik
Leonardo DiCaprio – Vlk z Wall Street
Tom Hanks – Kapitán Phillips

Nejlepší herečka
Amy Adams – Špinavý trik
Cate Blanchett – Jasmíniny slzy
Emma Thompson – Zachraňte pana Bankse
Judi Dench – Philomena
Sandra Bullock – Gravitace

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Barkhad Abdi – Kapitán Phillips
Bradley Cooper – Špinavý trik
Daniel Brühl – Rivalové
Matt Damon – Liberace! 
Michael Fassbender – 12 let v řetězech

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Jennifer Lawrence – Špinavý trik
Julia Roberts – August: Osage County
Lupita Nyong’o – 12 let v řetězech
Oprah Winfrey – The Butler
Sally Hawkins – Jasmíniny slzy

Nejlepší neanglicky mluvený film
The Act Of Killing
Blue Is The Warmest Colour
The Great Beauty
Metro Manila
Wadjda

Nejlepší dokument
The Act Of Killing
The Armstrong Lie
Blackfish
Tim’s Vermeer
We Steal Secrets: The Story Of Wikileaks

Nejlepší animovaný film
Já, padouch 2
Ledové království
Univerzita pro příšerky

Nejlepší hudba
12 let v řetězechHans Zimmer
Zlodějka knihJohn Williams
Kapitán Phillips – Henry Jackman
GravitaceSteven Price
Zachraňte pana Bankse Thomas Newman

Nejlepší kamera
12 let v řetězechSean Bobbitt
Kapitán PhillipsBarry Ackroyd
Gravitace Emmanuel Lubezki
Inside Llewyn Davis – Bruno Delbonnel
Nebraska – Phedon Papamichael

Nejlepší střih
12 let v řetězechJoe Walker
Kapitán PhillipsChristopher Rouse
GravitaceAlfonso Cuarón, Mark Sanger
RivalovéDan Hanley, Mike Hill
Vlk z Wall Street Thelma Schoonmaker

Nejlepší výprava
12 let v řetězechAdam Stockhausen, Alice Baker
Špinavý trikJudy Becker, Heather Loeffler
Liberace!Howard Cummings
GravitaceAndy Nicholson, Rosie Goodwin, Joanne Woodlard
Velký GatsbyCatherine Martin, Beverley Dunn

Nejlepší kostýmy
Špinavý trikMichael Wilkinson
Liberace!  – Ellen Mirojnick
Velký GatsbyCatherine Martin
The Invisible Woman – Michael O’Connor
Zachraňte pana BankseDaniel Orlandi

Masky
Špinavý trikEvelyne Noraz, Lori McCoy-Bell
Liberace! Kate Biscoe, Marie Larkin
The Butler Debra Denson, Beverly Jo Pryor, Candace Neal
Velký GatsbyMaurizio Silvi, Kerry Warn
Hobit: Šmakova dračí poušťPeter Swords King, Richard Taylor, Rick Findlater

Zvuk
Vše je ztraceno Richard Hymns, Steve Boeddeker, Brandon Proctor, Micah Bloomberg, Gillian Arthur
Kapitán Phillips Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith, Chris Munro, Oliver Tarney
GravitaceGlenn Freemantle, Skip Lievsay, Christopher Benstead, Niv Adiri, Chris Munro
Inside Llewyn Davis – Peter F. Kurland, Skip Lievsay, Greg Orloff
Rivalové Danny Hambrook, Martin Steyer, Stefan Korte, Markus Stemler, Frank Kruse

Speciální efekty
GravitaceTim Webber, Chris Lawrence, David Shirk, Neil Corbould, Nikki Penny
Hobit: Šmakova dračí poušť  – Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, Eric Reynolds
Iron Man 3Bryan Grill, Christopher Townsend, Guy Williams, Dan Sudick
Pacific RimHal Hickel, John Knoll, Lindy De Quattro, Nigel Sumner
Star Trek: Do temnotyBen Grossmann, Burt Dalton, Patrick Tubach, Roger Guyett

Nejlepší animovaný krátký film
Everything I Can See From Here
I Am Tom Moody
Sleeping With The Fishes

Nejlepší krátký film
Island Queen
Keeping Up With The Joneses
Orbit Ever After
Room 8
Sea View

Vycházející hvězda (hlasuje veřejnost)
Dane DeHaan
George McKay
Lupita Nyong’o
Will Poulter
Lea Seydoux

Zdroj: British Academy of Film & Television

Související články:

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − four =

Starší příspěvky:
Channing Tatum v boji na nové fotce ze sci-fi Jupiter vychází!

Entertainment Weekly zveřejnilo novou fotografii z nového snímku Jupiter vychází od Andyho a Lany Wachowských. Můžeme si tak prohlédnout Chaninga...

Zavřít