Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Následky lásky

NasledkyItálie, 2004

Originální název: Le conseguenze dell’amore

Režie: Paolo Sorrentino

Žánr: Drama, kriminální, romantický

Stopáž: 121 min.

Premiéra v ČR: 13. 2. 2014

Hrají: Toni Servillo, Olivia Magnani, Adriano Giannini, Antonio Ballerio, Gianna Paola Scaffidi

Zápletka: Každý z nás má nějaké tajemství. Ale Titta Di Girolamo jich má víc než jen jedno.

Jeden z nejprogresivnějších a nejoriginálnějších současných italských režisérů Paolo Sorrentino vytvořil v roce 2004 pozoruhodný film Následky lásky. Rafinovaně v něm zkombinoval prvky kriminálního žánru s působivou analýzou stárnoucího člověka, kterému mezi prsty uniká život, a který už jen nečinně pozoruje okolní svět bez známky jakéhokoliv sentimentu či emoce.

Padesátník Titta vede extrémně nudný, extrémně rutinní a extrémně nezáživný život v blíže nespecifikovaném švýcarském hotelu. Jeho každodenní rutinu, která sestává pouze z několika neměnných úkonů, však naruší láska a všechny problémy, které z ní vyplývají. Jeho dosavadní život bez práce, plný samoty, ticha, vykouřených cigaret a vypitých skleniček v hotelovém baru, se najednou začne měnit.

Sorrentinův originální snímek divákovi nabízí vizuálně opojný filmový zážitek s precizní obrazovou stylizací a podmanivým elektronickým soundtrackem. Byl nominován na Zlatou palmu na MFF Cannes 2004, odnesl si několik cen Davida di Donatella a Italské národní sdružení filmových novinářů mu udělilo několik ocenění Stříbrná stuha.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + 14 =

Starší příspěvky:
Lego příběh

USA, 2014 Originální název: The Lego Movie Režie: Phil Lord, Chris Miller Žánr: Komedie, animovaný, rodinný Stopáž: 100 min. Premiéra...

Zavřít