Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Přežijí jen milenci

PrezijiJenMilenciNěmecko/USA/VB/Francie/Kypr, 2013

Originální název: Only Lovers Left Alive

Režie: Jim Jarmush

Žánr: Drama, horor, romantický

Stopáž: 123 min.

Premiéra v ČR: 27. 3. 2014

Hrají: Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, John Hurt, Anton Yelchin, Jeffrey Wright

Zápletka: Adam – talentovaný hudebník ve stylu 60.let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem.

Adamovi i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy – nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko… Smrt? Není příliš brzy?

Zdroj: HCE

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + four =

Starší příspěvky:
Yves Saint Laurent

Francie, 2014 Originální název: Yves Saint Laurent Režie: Jalil Lespert Žánr: Životopisný Stopáž: 106 min. Premiéra v ČR: 27. 3....

Zavřít