Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Příběh dětí a filmu

PribehDetiAFilmuVB, 2013

Originální název: A Story of Children and Film

Režie: Mark Cousins

Žánr: Dokumentární

Stopáž: 101 min.

Premiéra v ČR: 7. 10. 2014

Zápletka: Pohled do dětské duše filmovou kamerou

První celosvětový film o dětech z pohledu globální kinematografie. Velký nadšenec a neuvěřitelný znalec filmu, Mark Cousins, přináší divákům vášnivý a poetický portrét dětského světa – jeho surrealismus, osamělost, humor, destruktivnost i vznětlivost – sestavený z 53 filmů z 25 zemí světa. Cousins zahrnul do svého výběru jak filmové klasiky jako E.T. – Mimozemšťan či Červený balónek, tak i desítky téměř neznámých mistrovských kousků (většinu z nich režírovaly ženy). Stejně jako ve svém monumentálním dokumentu Příběh filmu: Odysea, Cousins přináší různé myšlenky, se kterými si s lehkou elegancí pohrává, přechází z jednoho filmu do druhého a zkoumá tak různé cesty a podoby dětství tak, jak je různí režiséři vnímali a ve své tvorbě zobrazovali.

Rok po 15hodinovém filmovém „maratonu“ Příběh filmu: Odysea, mapujícího vývoj filmu od samého začátku až po současnost, si Cousins opět získal uznání kritiků i diváků. Ihned po premiéře filmu v soutěžní sekci Mezinárodního filmového festivalu v Cannes 2013 ho filmoví kritici vysoko ohodnotili a v médiích se objevili velmi pozitivní recenze. Peter Bradshaw (The Guardian) napsal, že se jedná o „bystrou a pohotovou filmovou esej představující mozaiku klipů, obrazů a okamžiků dětí ve filmech.“ A Todd McCarthy z Hollywood Reporter zase ocenil Cousinsův „erudovaný a osobitý“ průzkum světa dětí v oblasti filmu.

Dokumentární snímek Příběh dětí a filmu Vám otevře oči. Představuje mezník ve filmové historii, který je oslavou dětství i filmů.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 − four =

Starší příspěvky:
Čtyřikrát

Itálie/Švýcarsko/Německo, 2010 Originální název: Le quattro volte Režie: Michelangelo Frammartino Žánr: Drama Stopáž: 88 min. Premiéra v ČR: 7. 10. 2014...

Zavřít