Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Boj sněžného pluhu s mafií

BojSneznehoPluhuNorsko, 2014

Originální název: Kraftidioten

Režie: Hans Petter Moland

Žánr: Akční, komedie, drama, thriller

Stopáž: 116 min.

Premiéra v ČR: 6. 11. 2014

Hrají: Stellan Skarsgård, Bruno Ganz, Pål Sverre Hagen, Birgitte Hjort Sørensen, Anders Baasmo Christiansen, Gard B. Eidsvold

Zápletka: Černá pomsta na bílém

Spojení režiséra Molanda, scénáristy Aakesona a herce Skarsgårda je nejen zárukou festivalového úspěchu, ale i vynikající filmové zábavy. Oblíbená filmová trojice se po úspěšném filmu Bezva chlap (2010) opět dostala do Hlavní soutěže MFF Berlín, kde byl jejich nový film v roce 2014 nominován na Zlatého medvěda. Černá komedie s ironickým názvem Boj sněžného pluhu s mafií plná krve, napětí a pomsty nadchne diváky nejen nádherou norské krajiny, ale též propracovaným scénářem, vynikajícími dialogy a nezapomenutelnými hereckými výkony. Filmová tvorba norského režiséra, který vystudoval prestižní Emersonovu univerzitu v Bostonu, je žánrově i tematicky rozmanitá. Avšak při výběru herců se spoléhá na již osvědčená hvězdná esa, jako jsou Tim Roth, Bruno Ganz anebo jeho dlouholetý přítel Stellan Skarsgård.

Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což  považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka.

Příběh “spravedlivé“ pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na listopad | FilmFan.cz - [...] Boj sněžného pluhu s mafií [...]

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three + 13 =

Starší příspěvky:
Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona

USA, 2014 Originální název: Disappearance of Eleanor Rigby: Her Režie: Ned Benson Žánr: Drama Stopáž: 97 min. Premiéra v ČR: 6....

Zavřít