Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Cesta za vánoční hvězdou

Cesta za Vanocni hvezdouNorsko, 2012

Originální název: Reisen til julestjernen

Režie: Nils Gaup

Žánr: Rodinný, dobrodružný, fantasy

Stopáž: 80 min.

Premiéra v ČR: 7. 11. 2013

Hrají: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Jakob Oftebro

Zápletka: „Nezlomná víra a odhodlání překonají všechny překážky.”

Divadelní hra Sverre Brandta Cesta za Vánoční hvězdou měla premiéru v roce 1924. Od té doby se příběh Sonji, která hledá vánoční hvězdu, hraje pravidelně na domácích i zahraničních divadelních scénách. Norský režisér Nils Gaup (Stopař, 1987; Misery Harbour, 1999) přináší její filmové zpracování, které natáčel na filmaři mimořádně oblíbeném hradu Pernštejn v Čechách.

Mimořádně poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Začíná v předvánočním čase, kdy do malé vesničky dorazí dvanáctiletá odvážná dívka Sonja v doprovodu lupičů, kteří ji drží v zajetí. Vesnice je totiž zakletá, stejně jako celé království. Kdysi dávno král ztratil svou jedinou dceru Gulltopp, která se vydala do lesa hledat Vánoční hvězdu. Dcera se však už nikdy nevrátila. Královna zemřela žalem a nešťastný král Vánoční hvězdu proklel. Na jeho království sestoupila tma a smutek. Jednoho večera přišel do jejich paláce mudrc, který králi předpověděl, že pokud se mu podaří do deseti let Vánoční hvězdu opět rozzářit, jeho dcera se vrátí domů. Od jejího zmizení uplynulo již devět let a králi zůstává poslední naděje. Sonje se podaří lupičům utéci a dostane se do zámku, kde si vyposlechne smutný příběh královské rodiny. Když jí král podá záchrannou ruku, Sonja se z vděčnosti ke králi rozhodne Vánoční hvězdu najít a konečně zlomit kletbu, která již dlouhou dobu visí nad jeho královstvím.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Žádné komentáře

Trackbacks/Pingbacks

  1. Přehled premiér na listopad | FilmFan.cz - [...] Cesta za vánoční hvězdou [...]

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − three =

Starší příspěvky:
DK

ČR, 2013 Originální název: DK Režie: Bára Kopecká Žánr: Dokument Stopáž: 73 min. Premiéra v ČR: 7. 11. 2013 Zápletka:...

Zavřít