Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Mortal Instruments: Město z kostí

MortalinstrumentsUSA, 2013

Originální název: Mortal Instruments: City of Bones

Režie: Harald Zwart

Žánr: Fantasy, akční, dobrodružný

Stopáž: 130 min.

Premiéra v ČR: 12. 9. 2013

Hrají: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Robert Sheenan, Jemima West, Kevin Zegers, Godfrey Gao, Jared Harris

Zápletka: Dva světy se střetnou. 

Všechno, co jste slyšeli o nestvůrách, démonech a nočních běsech, legendy, které se šeptají u letních ohňů . . . . všechny ty historky jsou pravdivé.

Výpravná a dynamická fantasy se odehrává v prostředí současného New Yorku a vznikla na motivy slavné knižní série. Clary žije obyčejný život patnáctileté holky, než odhalí jedno děsivé tajemství. Že v našem světě se skrývá ještě jeden. Svět plný démonů a lovců stínů, napůl andělů a napůl lidí, kteří vedou odvěkou a nelítostnou válku se zlem a před démony nás chrání. Ještě hrozivější tajemství je, že ona sama je potomkem vyvolených strážců. Její život se změní. Tohle už není jen dobrodružství, tohle je osud. Ano, jeden ze strážců je pohledný a na Clary mu záleží, ale rozhodně nečekejte žádný Twilight. Romantika je fajn, ale tahle holka má v krvi bojovníka.

Světový knižní bestseller Cassandry Clare, podle níž film vznikl, vyšel i u nás pod názvem Nástroje smrti.

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů – napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu,  sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem, a zlem převážit na stranu temna.

Fantasy Mortal Instruments: město z kostí se odehrává v současném New Yorku a má výrazný styl, kdy hlavní hrdinové nepřipomínají středověké bojovníky, ale spíše mladé rockové hvězdy. Hlavní tváře filmu se stávají idoly teenagerů a na plátně nejsou žádnými nováčky. Lily Collins hrála Sněhurku v neobvyklé adaptaci s Julií Roberts, Jamieho Campbella Bowera známe z Twilight ságy: Úsvit a Harryho Pottera: Relikvie smrti, Lenu Headey z Hry o trúny,  a Jonathan Rhys Meyers patří díky Tudorovcům nebo Mission Impossible: III  mezi zavedené hvězdy.

Zdroj: Bontonfilm

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 18 =

Starší příspěvky:
Colette

ČR/SR, 2013 Originální název: Colette Režie: Milan Cieslar Žánr: Drama, válečný, milostný Stopáž: 126 min. Premiéra v ČR: 12. 9....

Zavřít