Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Magické stříbro – hledání kouzelného rohu

Magické stříbroNorsko, 2011

Originální název: Blåfjell 2 – Jakten på det magiske horn

Režie: Arne Lindtner Næss

Žánr: Rodinný, dobrodružný, fantasy

Stopáž: 84 min.

Premiéra v ČR: 13. 11. 2014

Hrají: Ane Viola Andreassen Semb, Johan Tinus Austad Lindgren, Toralv Maurstad, Elsa Lystad, Per Christian Ellefsen

Zápletka: I skřítkové mohou zažít velká dobrodružství

Norský režisér Arne Lindtner Nass divákům v roce 2011 přinesl volné pokračování dětské filmové pohádky Magic Silver (2009), kterou režírovala dvojice tvůrců Roar Uthaug a Katarina Launing. Tak jako první část, i Nassův fantazijní snímek má všechny atributy potřebné k tomu, aby zaujal velké i malé diváky.

Po nekonečně dlouhém podzimním spánku se modří skřítci probudili do té nejchladnější zimy, jakou kdy zažili. Malé údolí s hospodářstvím, kde žijí červení skřítci, je ohroženo obrovským ledovcem. Lidé už údolí opustili a červení skřítci budou muset brzy udělat totéž. Dokáže královna Fjellrose pomoci Drengovi, králi červených skřítků? Královna Fjellrose věří dávné pověsti o magickém modrém rohu, který dokáže změnit počasí. Před dávnými lety byl roh ukryt v útrobách Šedé hory. Když se ho královně podaří najít, bude moci změnit počasí a nechat ledovec roztát. Ale modří skřítkové nesdílejí její odhodlání a s plánem naopak nesouhlasí. Když byl totiž roh použit naposled, způsobil katastrofu. Navzdory protestům se ale Fjellrose a Drenge vydají na výpravu za legendárním rohem.

Působivé a výtvarně podmanivé filmové dobrodružství bylo na Norském mezinárodním filmovém festivalu v Hausgesunde nominováno na Nejlepší dětský film roku 2011. Magické stříbro – Hledání kouzelného rohu je natočeno ve 2D i 3D verzi s českým dabingem.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three − 1 =

Starší příspěvky:
Kukuřičný ostrov

Gruzie/Německo/Francie/Kazachstán/ČR, 2014 Originální název: Simindis kundzuli Režie: George Ovashvili Žánr: Drama Stopáž: 100 min. Premiéra v ČR: 13. 11. 2014 Hrají: Ilyas...

Zavřít