Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Loft

LoftHolandsko, 2010

Originální název: Loft

Režie: Antoinette Beumer

Žánr: Thriller

Stopáž: 108 min.

Premiéra v ČR: 5. 6. 2014

Hrají: Katja Herbers, Kim van Kooten, Fedja van Huêt, Lies Visschedijk, Anna Drijver

Zápletka: „Láska. Lži. Libido. Malé nepříjemné překvapení dokáže změnit celý život.”

Mezinárodně oceňovaná mladá holandská režisérka Antoinette Beumer ve svém druhém celovečerním hraném filmu přináší výtečně zpracovaný napínavý thriller.

Pět nejlepších přátel, z nichž všichni jsou ženatí, se rozhodne společně obývat podkrovní byt. Sem si každý z nich za určitých podmínek může přivést milenku a nerušeně s ní trávit čas. Všechno se zdá být perfektní, až do jednoho rána, když se v podkroví najde tělo zavražděné neznámé mladé ženy. Skupina přátel se začíná navzájem podezřívat a brzy je jasné, že navzdory jejich dlouholetému přátelství vědí o sobě mnohem méně, než si původně mysleli.

Snímek Antoinette Beumer získal v kategorii nejlepší holandský herec (pro Jeroen van Koningsbruggeho) cenu Rembrandt Award, udělovanou nizozemskou veřejností prostřednictvím internetového hlasování. Obdržel národní filmová ocenění Platina film (Platinum Film) a Gouden Film (Golden Film) v 14 různých kategoriích a byl nominován i na cenu Gouden Kalvaren (Golden Calf) za nejlepší zvuk na Nederlands Film Festival.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + 15 =

Starší příspěvky:
The Book of Life – trailer

Manolo je mladý muž rozpolcený mezi snahou naplnit očekávání rodiny a poslechnout své srdce. Než si vybere, jakou cestou se...

Zavřít