Pages Navigation Menu

Filmové novinky

Call Girl

callGirlŠvédsko, 2012

Originální název: Call Girl

Režie: Mikael Marcimain

Žánr: Thriller, drama

Stopáž: 140 min.

Premiéra v ČR: 18. 4. 2013

Hrají: Pernilla August, Simon J. Berger, David Dencik, Sven Nordin, Kristoffer Joner

Zápletka: Film Call Girl je hraným debutem režiséra Mikaela Marcimaina, který se doma ve Švédsku proslavil jako režisér televizních seriálů a projektů. Ve své odvážné kinařské prvotině se inspiruje jedním z nejkontroverznějších politických skandálů, ve kterém bylo v 70. letech několik ministrů a politiků vlády Olofa Palmeho obviněno z využívání služeb v síti obchodu s prostitucí neplnoletých dívek pro vysoce postavené funkcionáře, businessmany a celebrity.

Film odkrývá temnou stránku politicky neutrálního státu, ve kterém hnízdí svět třpytivých, erotických i striptýzových klubů a špinavých apartmánů, určených pro nelegální činnost, prostřednictvím příběhu mladé Iris z nejnižší vrstvy společnosti. Marcimainův snímek vyniká soustředěnou rekonstrukcí atmosféry tehdejší doby, zavánějící naléhavými společenskými změnami a na MFF v Torontu v roce 2012 získal Cenu mezinárodní filmové kritiky FIPRESCI.

Zdroj: Film Europe

Související články:

Komentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + 7 =

Starší příspěvky:
Marie Krøyer

Dánsko, 2012 Originální název: Marie Krøyer Režie: Bille August Žánr: Drama, životopisný Stopáž: 112 min. Premiéra v ČR: 18. 4....

Zavřít